ETSВероучитељ у средњој школи ЕТШ Мија Станимировић у Нишу, свештеник Александар Миленковић, организовао је једнодневни излет 16.06.2012.за ученике веронауке и професоре те школе. Обишли су манастире пиротског краја: манастир Св.Ђорђа-Темска, манастир Успења Пресвете Богородице-Суково и мананстир св. Јована Богослова-Поганово.Озарени благодаћу Божијом,вратили су се из ових пиротских светиња,напојени у овој другој духовској недељи на извору воде живе,где се прославља свето име Божије и моли за читав свет.Још једном су ученици веронауке и њихови професори имали прилику,али овог пута практичну,да упознају све лепоте православног искуства и да на најбољи могући начин заврше овогодишње поучавање у истинама вере наше.