У среду треће седмице Свете Четрдесетнице, 3. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Пређеосвећених Дарова у власотиначком храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), настојатељ манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, јереј Иван Марковић, Архијерејски намесник јабланички, протојереј Никола Пешић, Архијерејски намесник власотиначки, јереј Горан Корда, парох трећи лебански, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју је извршио протосинђел Серафим (Живковић). Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства ових крајева током минуле године.

После окончања састанка, уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејских намесништава власотиначког и јабланичког завршен.