konopnica28. Августа ове године прослављена је Храмовна слава Успења Пресвете Богородице. Свето Литургијом началствовао је протојереј Божидар Пешић (парох Конопнички у пензији) уз саслужење протонамесника Горана Димитријевића (старешине Власотиначке цркве), протонамесника Владана Ранђеловића (старешину Лесковачког Саборног Храма) и јереја Милана Тодоровића, пароха Конопничког. Верном народу обратио се беседом протонамесник Горан, који је говорио о значају Пресвете Богородице и на крају беседе позвао верни народ да помогне и подржи труд новог пароха, оца Милана у обнављању Црквене порте. По завршетку Свете Литургије начињен је опход око Цркве, а затим је пререзан славски колач. Празнично славље је настављено трпезом љубави у парохијском дому.