У петак, 14. маја 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља Светог пророка Јеремију, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном Светом пророку Илију у селу Нишевцу у близини Сврљига.

На овом Литургијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Новица Митровић, протосинђел Стефан Спасић, јереј Милан Живановић, јереј Иван Ганић, јереј Младен Маринковић, јереј Никола Миљковић и протођакон Стеван Кричка.

На Светој Литургији уз верни народ присуствовао је и председник општине Сврљиг, господин Мирослав Марковић.

Након заамвоне молитве уследио је молитвени опход око храма након кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач у спомен заштитника села Нишевца Светог пророка Јеремије.