103092377 2820193834746080 827638291867588527 n
На дан када Православна Црква молитвено прославља празник Силаска Светога Духа на Апостоле новоизграђени храм Свете Тројице у Горњој Врежини прославио је врло свечано своју храмовну славу. Светом Божанственом Литургијом началствовао је протојереј - ставрофор Мирољуб Стојановић уз саслуживање надлежног пароха јереја Ненада Томића. Благољепију богослужења допринело је надахнуто и складно појање вероучитеља Милана Марковића и чтеца Луке Миленковића, студента Богословског факултета. После Свете Литургије служено је вечерње на коме су читане коленопреклоне молитве. По завршетку богослужења у храму, формирана је традиционална литија короз село, у којој је учешће узео велики број верника. По повратку, испод трема цркве, у порти пуној верног народа и мештана села, изврешен је чин освећења воде и резања славског колача, а затим се верном народу надахнутом беседом обратио прота Мирољуб. По свршетку беседе сви верници су покропљени освећеном водом и раздата им је нафора. Затим је у новоподигнутом парохијском дому, трудом овогодишњег домаћина, приређена трпеза љубави.