Мошти Свете Петке, достојанствено и свечано дочекане у Нишу, испраћене су на достојан начин. Мноштво народа је као река текло да се поклони многопоштованој светитељки, не остављајући храм Свете Петке празним ни једнога тренутка.

Достојан пријем организован је и у цркви Свете Тројице у Лесковцу, где је подручно свештенство, уз масу верног народа, дочекало Преосвећеног Владику, који је мошти и пренео из Ниша у Лесковац. По доласку моштију у храм, прочитан је и акатист Светој Петки. Мошти ће у овом храму остати до 19. октобра, када ће бити пренете у Пирот, у Пазарску цркву. Овом приликом још једном подсећамо и позивамо верне да притекну и поклоне се светињи која је међу њима присутна.