У петак пете седмице Часног поста, 8. априла 2022. године, у навечерје Суботе Акатиста, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је бденије у лесковачком храму Рођења Пресвете Богородице - старој цркви Оџаклији.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман суковске обитељи, протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Миле Јовановић, старешина Саборног светотројичног храма у Лесковцу, јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији, протођакон Стеван Кричка и ђакон Никола Ераковић.

Пре почетка службе, у порти храма је свечано дочекана икона Богоматере, коју је из свог манастира у Лесковац донео јеромонах Симеон. Пред овом светом иконом читани су одељци Благовештенског акатиста, по чему је народ у великом броју приступио да се поклони изображеном лику Пресвете Богородице.