На Духовски понедељак, 13. јуна 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у лесковачком храму Свете Тројице, који овога дана обележава своју крсну славу. Такође, празник Педесетнице као славу обележава и Град Лесковац.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Далибор Стефановић, Архијерејски намесник лесковачки, јереј Никола Пешић, Архијерејски намесник власотиначки, јереј Миле Јовановић, старешина ове светиње, јереј Иван Ганић, војни свештеник, протонамесник Звонимир Живковић, старешина храма Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу, протојереј Дејан Станковић, парох пети лесковачки, протонамесник Мића Ђорђевић, парох други при храму Светог Симеона Мироточивог, јереј Мирослав Јовановић, парох шести лесковачки, јереј Страхиња Ераковић, парох четврти при храму Светог Симеона Мироточивог, протођакон Стеван Кричка, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Мартин Мичић.

На крају Свете Евхаристије, уприличена је свечана литија, која је у празничном торжеству прошла главним градским улицама, уз појање појаца и музику војног оркестра. По повратку у порту храма, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.

Након завршетка Свете Литургије, Његово Преосвештенство је, поводом славе Града Лесковца, у свечаној сали лесковачке Општине осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен од стране домаћина славе.