IMG 2bb7db3a466bc35f035a0bcfba07118a V
У суботу 8. августа 2020. године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном Божијој угодници преподобномученици Параскеви – Римљанки у селу Рудару. Од устоличења у трон Епископа нишких Преосвећени Владика је данас први пут служио Свету Литургију у овом храму. Верни народ се заједно са својим свештеницима окупио у порти храма како би дочекали свог Архијереја и узели благослов пред почетак службе.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј-ставрофор Јован Илић, парох трећи при храму Светог Пантејлемона у Нишу, протојереј Далибор Стефановић, архијерејски намесник лесковачки, протонамесник Мића Ђорђевић, парох други при храму Светог Симеона Мироточивог у Лесковцу, јереј Саша Димитријевић, старешина храма у Рудару, ђакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

Благолепију данашње Свете Литургије допринело је појање вероучитеља, студената теологије, ученика богословија као и верног народа овога краја.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика осветио је славске дарове и пререзао славски колач.