У шесту недељу Часног поста, када се молитвено сећамо уласка Господа Исуса Христа у Јерусалим-Цвети, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у Саборном храму у Нишу.

Преосвећеном Владики саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, протојереј-ставрофор Ненад Микић, протојереј Миодраг Павловић, протосинђел Нектарије Ђурић, протојереј Борислав Стаменковић, протојереј Владица Савић, јерођакон Николај Јоцић, протођакон Стеван Кричка, јерођакон Дионисиос Лампропулос и ђакон Ђорђе Филиповић.

Након прочитаног Светог Јеванђеља по благослову Преосвећеног Владике прота Ненад Микић беседио је на тему данашњег Јеванђељског зачала.

ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР НЕНАД мИКИЋ

Лепоти данашње службе допринело је појање Нишке Црквено-певачке дружине „Бранко.“

На шест дана пре Пасхе, дође Исус у Витанију, да позове већ четири дана умрлог Лазара, и проповеда Васкрсење. А сретоше га сестре Лазареве Марта и Марија и завапише: да си био овде Господе не би умро брат наш. А ти си им Рекао „ зар вам нисам предсказао: ко верује у мене и ако умре живеће? Покажите ми где га положисте!“ и узвикну Творац свих: „ Из гроба изађи Лазаре!“ (слава и ниње на литијским стихирама празника Цвети)