У недељу, на дан Васкрса, 24. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Пасхалним вечерњим богослужењем у нишкој Саборној цркви.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јереј Стефан Цинцаревић, парох пети при нишком храму Св. Цара Константина и Царице Јелене и протођакон Стеван Кричка.

Након Входа и појања Великог прокимена, прописано зачало из Јеванђеља по Јовану је од стране Преосвећеног Владике и саслужујућег свештенства прочитано на више светских језика.

Уследило је појање Пасхалних стихира, по чијем окончању су на целивање верном народу изнети Часни Крст, Свето Јеванђеље и икона Васкрсења Господњег, након чега је ова света служба приведена крају.