dejan milosevicПарох: протонамесник Дејан Милошевић
Тел.: 0641122452

Протонамесник Дејан Милошевић рођен је 25. априла 1976. године у Зајечару, од оца Слободана и мајке Драгице. Основну школу завршио је у Витошевцу, након чега уписује Богословију светих Кирила и Методија у Призрену. 24. маја 1998. године ступа у брак са Маријом Вучковић са којом има троје деце. У чин ђакона рукоположен је 12. јула 1998. године у манастиру светог великомученика Димитрија у Дивљани, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 9. августа 1998. године у храму светог Пантелејмона у Нишу и постављен на станачку парохију где је службовао до 5. децембра 2011. године, када бива премештен на парохију при храму светих лекара Козме и Дамјана у насељу Никола Тесла. 29. септембра 2007. године одликован је чином протонамесника.