PaipoljanaLitijaУ петак 15. маја (по новом календару), у цркви Свете Недеље у Паси Пољани прослављен је Свети Атанасије Велики, заштитник овог места. Цркву је посетио бројни верујући народ са пуно деце, учествујући најпре у Светој Литургији којом је началствовао протојереј Светислав Петровић (старешина цркве Свети Лука у Нишу) са осталим свештеницима из Ниша и околине. Након примања Светог Причешћа и беседе оца Светислава Петровића верни народ се окупио испред храма и кренуо у Литију. Крећући се кроз Паси Пољану, житељи су с радошћу дочекивали поворку, нарочито децу која су у великом броју учествовала у Литији, окрепљујући све природним напитцима и воћем. Посебну радост су показивала деца испред основне школе Краљ Петар Први (истурено одељење) која су са својим учитељицама поздрављала верне. Вративши се натраг, испред храма поред старог Записа, извршен је обред резања славског колача.
Прослава се завршила окупљањем верних за трпезом љубави, са надом да и идуће године још већи број људи крене у Литију и упути молитве Светоме Атанасију и Господу Нашем Исусу Христу, за добар род на њивама и у баштама и добро здравље житеља овога места.