PasiPoljana

У суботу, 20. јула ( 7. јула по јулијанском календару ), празник Свете великомученице Недеље свечано је прослављен у нишком насељу Паси Пољана, које као своју небеску покровитељку и заштитницу слави ову велику угодницу Божију, у цркви која је посвећена њој.

Светом Литургијом началствовао је протојереј Владан Стојановић, старешина цркве Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини, а саслуживали су: јереј др Бобан Димитријевић, парох при храму Светог цара Константина и царице Јелене, у Нишу, парох кочански јереј Марко Милетић, парох заплањски јереј Драган Станковић. На служби су били још и протојереј Дејан Арсић, секретар Епархијског управног одбора, и парох кочански Ђорђо Ракић.

Богослужење је својим анђеоским гласовима улепшао Црквени дечији хор ,, Бранко'', под диригентском палицом госпође Јоване Микић.

Велики број верног народа приступио је евхаристијским Даровима, и заблагодарио Господу и Светој Недељи. Пригодном беседом, народу се обратио протојереј Владан Стојановић.

Након Свете Литургије уследило је резање колача. Ове године, колачар је био господин Небојша Николић, угледни домаћин из Паси Пољане, заједно са својом породицом.

Након тога, приређен је пригодан културни програм Црквеног играчког ансамбла ,,Бранко'', под уметничким руководством г. Владице Јаношевић. Свечаност црквене Славе, настављена је трпезом љубави у порти цркве.

Аутор: јереј Александар Миленковић
{oziogallery 2016}