Lebane

Света Литургија и свечана литија у част и спомен деце која фочекаше Христа у Јерусалиму, служене су у Лазареву суботу у Храму Светог Јована Крститеља у Лебану.
Након Свете Литургије вероучитељи лебански Александра и Душан су спремили и извели приредбу са децом са веронауке и њима су подељене пригодне награде.
Из Цркве пуне деце после Св. Литургије велика колона малишана отишла је централним градским улицама до хотела где су освећене врбове гранчице и подељене деци да носе својим домовима за здравље, напредак, срећу и мир!

Родитељи, данас пољубите, помилујте, позовите... вашу децу колико год да су велика и где год да су и издвојите део времена за њих данас, јер су управо деца била та која су пред Христом бацала палмине гранчице и цвеће за дочек, а одрасли га разапеше и убише, јер ко се не обрати и не буде као дете, неће ући у Царство Небеско!

Старешина храма Св Јована
Јереј Филип Стевановић