У среду 17. јуна 2020. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније посетио је парохију сијаринскобањску.
У пратњи Његовог Преосвештенства били су: архијерејски намесник јабланички јереј Иван Марковић, парох сијарнскобањски јереј Драган Илић и ђакон Ђорђе Филиповић.
Приликом посете поменутој парохији, Његово Преосвештенство посетио је потребите породице ове парохије у селима Маровац и Реткоцер и уручио им помоћ у основним намирницама за живот.
Преосвећени Владика је дванаесточланој породици Величковић из села Реткоцер осветио кућу коју им је саградио серијал „Кућа од Срца“
Породице у овим крајевим Епархије нишке живе јако скромно и у оскудним условима, ово је још једна у низу харитативних делатности Епархије нишке предвођене Преосвећеним Владиком како би се свакодневица ових породица учинла лепша, а терет оскудице олакшао.