У среду, 8. марта 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је великопосну Свету Литургију Пређеосвећених Дарова у храму Светог Николе у Алексинцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протосинђел Серафим (Живковић), игуман манастира Светог Великомученика Димитрија у Дивљани, протојереј Братислав Вукићевић, Архијерејски намесник алексиначки, протојереј Александар Кузмановић, старешина алексиначког храма, јереј Југослав Ћурчић, парох трњански, протођакон Далибор Мидић и ђакон Никола Ераковић.

По завршетку Свете Литургије, извршена је исповест свештенства Архијерејског намесништва алексиначког, а у наставку, у просторијама алексиначког парохијског дома одржан је братски састанак.

Ове године, јереј Александар Срнић, алексиначки катихета, одржао је предавање на тему "Света Четрдесетница и савремени човек - теорија и пракса".