KrstAleksinacНа дан када наша света Црква прославља крштење Господа нашега Исуса Христа на реци Јордан, при чему се одиграо један од најбитнијих новозаветних догађаја - Богојављење, када нам се Бог јавио у Три Лица, и недвосмислено потврдио оно што су старозаветни пророци најављивали, а касније свети оци Духом Светим кроз Васељенске саборе потврдили догматима Цркве, и ове године наша Црквена општина прославила је овај догађај Литургијски и великим водоосвећењем у храму свете преподобномученице Параскеве у Станцима. Након Свете Литургије и водоосвећења уследило је пливање за Часни Крст на Јужној Морави у Катуну код Алексинца у организацији Црквене општине у Станцима. Организацији су се придружили сепарација ,,Јаковљевић и син", рибочуварско друштво ДОО ,,Јужна Морава 2", Општина Алексинац, ресторан ,,Амигос" из Дражевца и пекара ,,Зора" из Алексинца. Ове године за Часни Крст пливало је шест учесника, а најбржи је био дипломирани професор физичке културе Драгољуб Шикман из Алексинца. Ово је иначе четврто по реду пливање за Часни Крст које организује наша Црквена општина и једино на територији општине Алексинац и при нашем архијерејском намесништву. Верни народ послужен је куваним вином, а учесници и званице угошћени су ручком у трпезарији парохијског дома у Катуну.