KatunНа дан када наша света Црква молитвено прославља светог великомученика Прокопија верни народ са свештенством окупио се у храму посвећеном овом светитељу у селу Катуну, који се налази на самом ауто путу између Ниша и Алексинца. Светом Литургијом началствовао је протојереј Новица Митровић, парох при храму св.Луке у Нишу а саслуживали су јереј Дарко Китановић, такође парох при храму св.Луке, протонамесник Горан Митић, парох житковачки,протонамесник Дејан Милошевић,парох у насељу Никола Тесла у Нишу, јереј Дејан Мијатовић, парох доњотрнавски и јереј Југослав Ћурчић, парох трњански. За певницом су појали појци из Ниша и Алексинца. Ове године колачар је био г-дин Мирољуб Младеновић из Катуна, а за следећу годину изабран је г-дин Живојин Рајковић из Ниша. Храм је и даље у фази обнове по благослову Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Господина Теодосија, администратора Епархије нишке,уз помоћ Управе за сарадњу са Црквама и верским заједницама и СО Алексинац, а ускоро следи завршетак унутрашњих радова. Надамо се да ће овај велелепни и ускоро обновљени храм привући више верног народа из године у годину.