У четвртак, 4. јануара 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније дочекао је групу поклоника из Северне Македоније, који су на поклоничком путовању кроз нашу земљу.

Ово пропутовање организовано је од стране Министарства за рад, запошљавање, социјална и борачка питања Републике Србије, које су представљали државни секретар проф. др Дејан Антић и помоћница министра Сања Лакић. Гости су дочекани у Светосавском дому, у порти Саборног храма, где им се Преосвећени Епископ обратио, пожелевши им добродошлицу у Србију и Епархију нишку, са чијом историјом их је укратко упознао. Након разговора и послужења, посећен је и Саборни храм.

По завршетку посете Епархији нишкој, поклоници су обишли и остале знаменитости Града Ниша, после чега су наставили свој пут ка престоници.