IMG fd72c979a94fcd1e80f4a4722ca5697c V
       Дана 29. 03. 2020. године у Клиничком болничком центру у Нишу уснуо је у Господу г. Драган Павловић, велики добротвор наше Цркве и други ктитор храма Св. архангела Гаврила у Предејану. Био је један од иницијатора за обнову храма 2008. године заједно са г. Драганом Савићем и црквеним одбором. На освећењу храма Његове Светост Патријарх српски Г.Г.
Иринеј, тадашњи Епископ нишки, даривао га је орденом Св. цара Константина. У наредним годинама наставио је да несебично помаже своју Цркву.
       На предлог Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија 2018. године, на дан храмовне славе Св. архангела Гаврила у Предејану, Његова Светост даровао је породици Павловић орден Св. Саве другог реда за несебичну помоћ у обнови и украшавању храма.
       Опело ће бити служено у храму Св. Архангела Гаврила у Предејану у уторак 31. марта 2020. године са почетком у 11
часова.
       Блажену успомену и вечни покој подај Господе новопредстављеном слуги твоме Драгану и учини му вечни спомен.
Јован С. Момчиловић, вероучитељ